A régi épületek padlója gyakran semmilyen hőszigetelést nem kapott. Már pedig az épület hőveszteségének akár 20%-át is kiteheti a talaj felé áramló hőmennyiség.
De ezt a szerkezetet nagyon nehéz leszigetelni utólag. Ha bontásra kerül a sor – és ez többnyire javasolt –, akkor a vízszintes padló szigetelésnél célszerű megállni. A vízszigetelés megbolygatása lehet, hogy több kárt okoz, mint hasznot. A szerkezeti réteg vastagsága viszont innentől kezdve adott. Az ajtók küszöb, az ajtólapok, a belmagasság mind gátat szab a nagyobb járószint emelkedésnek, ezért legtöbbször a régi padló vonalát fogjuk megtartani. Ez a szerkezeti vastagság ritkán több, mint 3-5 cm, és ebbe kellene, hogy beleférjen a hőszigetelés, az aljzatbeton és a burkolat. Erre viszont nem sok esély van.
A megoldás az Austrotherm UNIPLATTE®.
A hálóerősítésű XPS lemezeket az alaposan megtisztított és teljesen sík felületen kell elhelyezni. Nagyobb egyenetlenségek esetén önterülő aljzatkiegyenlítő alkalmazása is indokolt lehet.
A teljes felületre Murexin ragasztótapaszt kell felhordani, majd azt az UNIPLATTE® elemek egyik oldalára fogas simítóval kell felhordani, és a padlóra helyezni. Légbuborék nem maradjon a ragasztó rétegben!
A táblákat kötésbe kell rakni (keresztfugák ne legyenek), a felület síkbeliségét vízmértékkel kell ellenőrizni. Igény esetén ezután lehet a fűtőszőnyeget elhelyezni. A ragasztó megkötése után az alkáliálló üvegháló felületerősítést átfedéssel kell a ragasztóba beágyazni, és ennek elsimítása (és a ragasztó megkötése) után lehet a lapburkolatot a szokásos módon ragasztani.
Fa alapfelület esetén a felület stabil, minden szempontból ép legyen. Az UNIPLATTE® lemezeket négyzetméterenként 5 facsavarral rögzíteni kell a lapokat. Padló esetén a minimális Uniplatte vastagság 30 mm legyen.
Amennyiben az UNIPLATTE® lécvázra kerül, úgy a fa tartószerkezetre teljes hosszában PU bázisú ragasztót kell felhordani, a táblákat hálóban kell fektetni.
+36 96 515 114
© 2024 Austrotherm