Civilizációnk energiával működik: fosszilis és megújuló energiaforrásokkal fűtünk, mosunk és tisztálkodunk, közlekedünk, világítunk, használjuk elektromos eszközeinket. Bármilyen energiaforrással is állítjuk elő az általunk felhasznált energiát, annak környezeti hatása van, amit mindenképpen mérsékelnünk kell: a klímaváltozás, az ökológiai rendszerek összeomlása mutatja, hogy a jelenlegi energiafogyasztásunk túllépi a lehetséges határainkat, nem fenntartható.
A MEHI a fenti három lépésből a második, energiahatékonyság kihívásával foglalkozik, ezen belül is elsősorban a lakóépületekre fókuszál. De miért ilyen fontos az épületek energiahatékonyságának ügye?
Kutatók körében ma már széleskörű konszenzus van arról, hogy az energiahatékonyság a klímacélok elérésének egyik leginkább költséghatékony eszköze, ami az energiamegtakarításokon és kibocsátáscsökkentésen kívül számos kedvező tovagyűrűző hatással is jár.
A környezeti előnyök a csökkenő energiafogyasztás révén jelentkeznek: a légszennyezés és CO2 kibocsátás csökkenése, energiamegtakarítás, az erőforrások hatékonyabb felhasználása. A környezeti előnyök összességében a társadalom egészségi mutatóinak javulásában mutatkoznak meg. Az energiahatékonyság gazdasági előnyei között kiemelhető, hogy hozzájárul a gazdasági kibocsátás növekedéséhez, a foglalkoztatás bővüléséhez, az innováció és versenyképesség javításához, a közcélú kiadások lefaragásához, az energiabiztonság növeléséhez. A társadalmi szintű előnyök a jóléti és egészségi állapotban bekövetkező kedvező változásokat jelentik, a szegénység mérséklődéséhez való hozzájárulást, és a termelékenység növekedését.
+36 96 515 114
© 2024 Austrotherm